Just Games

KRÓTKA HISTORIA GIER...

CO BYŁO PIERWSZE ?

PIERWSZE GRY Z GRAFIKĄ

PIERWSZA GENERACJA

PIERWSZE GRY NA KOMPUTERY

GRY TRÓJWYMIAROWE

WSPÓŁCZESNOŚĆ

Gry komputerowe to najpopularniejsza forma rozrywki na świecie. W gry gra 711 milionów ludzi w tym 13,4 miliona Polaków. Gracze są bardzo zróżnicowani pod względem wieku jedni mają 5 a inni 75 lat, a średnia wieku graczy to 35 lat. Więc myślę, że warto zagłębić się w ich historię.

Zapewne wielu z nas zastanawiało się jaka gra była pierwsza, wielu powiedziało by, że Tetris, inni, że Pong. Jednak to nie byłaby prawda. Pierwszą grą video była gra Cathode-Ray Tube Amusement Device, lecz z tego powodu, że nie posiadała żadnych elementów programowych nie można ją nazwać pierwszą grą komputerową.

W 1952 roku powstała pierwsza gra komputerowa Noughts and Crosses, czyli Kółki i Krzyżyk. Następnie w 1958 roku powstała gra Tennis for Two na podstawie gry w tenisa. Nieco później ,bo w 1962 roku powstała każdemu znana gra Spacewar.

Pierwsza Generacja, która występowała w latach 1972-1979, to czas automatów do gier. Pierwszą grą na automaty był Pong, który stał się komercyjnym przebojem. Kolejnymi grami na automaty był: Brekout, Pac-Man, Mario Bros,

Przełomowym momentem w branży tworzenia gier było stworzenie, w 1981 roku, komputera osobistego IBM PC. Dzięki temu mogły narodzić się gry na komputer, a także gry trójwymiarowe i wieloosobowe.

Grafika trójwymiarowe po raz pierwszy pojawiła się w grze komputerowej BattleZone. Następnie następnie pojawienie się przemołowego dla rozwoju branży first-person shootera Quake. Dzięki upowszechnieniu się internetu pod koniec lat 90 ukształtował się gatunek MMORPG, umożliwiający grę wieloosobową.

Na przełomie XX i XXI wieku zaczął się kształtować biznes gier komputerowych, a także powstały nowe platformy do gier takie jak Steam czy Xbox Live i PlayStation Network. Bardzo duże sukcesy odnoszą gry na urządzenia mobilne, których znakiem rozpoznawczym jest fińska produkcja Angry Birds.

KILKA SŁÓW O STRONIE... Just Games to szybko rozwijająca się strona przeznaczona do uzytku na komputery. Jej tematyką są gry wideo ,w które każdy mże zagrać. Nowe gry są dodawane regularnie. Witryna przeznaczo jest dla osób w każdym wieku. Zapraszam do zagrania w znajdujące się na niej gry i dobrej zabawy DODAJ SWOJĄ GRĘ... Jeżeli chcesz ,aby twoja gra znalazła się na tej stronie to napisz na mail: kubaflo123@gmail.com. W tytule maila napisz gra.
JUST GAMES-2017 © WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE